Olda Kokošek

Vaše příběhy

Olda Kokošek - tým Pearl iZumi Czech

V dětství jsem nikdy nijak zvláště nesportoval. Do 17 let jsem si občas zahrál fotbal a spíše si užíval bůčku a knedlíků. Tomu i odpovídala moje váha :).

Na střední škole jsem se nechal zlákat a zkusil Thai box, který jsem aktivně dělal zhruba 4 roky. Začátky opravdu těžké, protože jsem měl nadváhu a k tomu nulovou fyzičku. Brzy jsem zjistil, že to takhle provozovat nejde a začal jsem na sobě pracovat. Během jednoho roku jsem zhubnul kolem 10 kg a všechno bylo tak nějak jednodušší.

Olda Kokosek 01

Mimo thajský box jsem často vyjížděl na kole. Kolo mě začalo bavit tak, že jsem začal závodit. Začátky opět těžké, ale pomohli mi cyklisté z Opavy, kteří mně neustále motivovali. Po mé první sezóně na kole jsem dostal nabídku zkusit Lysacup (Běh na vrchol Lysé hory z různých míst). Něco jsem už o tomhle závodě slyšel, tak jsem si řekl „Proč ne“.

První etapa na Lysacupu a bylo z toho 24. místo. Od té doby jsem se účastnil týden co týden Lysacupu, poznal hodně běžců a zjistil jsem, že mi běhání celkem jde.

Olda Kokosek 02

Jak mi řekl jeden kamarád (El Kaso):

„Trénuješ na kole a jsi průměrný cyklista, ale netrénuješ běh a jsi nadprůměrný běžec :).

Po první sezóně Lysacupu jsem se vrátil na kolo. Běhat jsem začal až měsíc před Beskydskou sedmičkou. I s tímhle deficitem jsem byl schopen skončit na 6. místě celkově v roce 2013.

Před rokem přišla nabídka sponzoringu světoznámé značky Pearl Izumi, která nešla odmítnout. Bohužel už nemám tolik času jako za studentských let, ale i tak jsem schopen se kvalitně připravit na náročně běžecké horské závody. K tomu jsem se seznámil s běžkyní Andreou K. a tak naše společné chvíle směřuje místo Shopping parku do hor :).

Olda Kokosek 03

Nejlepší výsledky sezóny 2014:

8. místo – Mistrovství České republiky v horském maratonu – Perun Sky marathon

2./1. Místo – 24 hodin LH24

Plány do sezóny 2015:

Mistroství České republiky v horské maratonu – Perun Sky marathon

Dolomiti Sky race – Itálie

Limone Extreme Skyrace – Itálie

Beskydská sedmička

A mnoho dalších podle zdravíčka.


Hlavní partner závodu

Partneři závodu

Spolupracujeme s ...

Pořadatelé